Štíhlá výroba: recept úspěchu pro každou firmu

leanLean production neboli štíhlá výroba a interim management, jsou dva termíny, které firmy v současné době skloňují čím dál častěji. Důvod? Tlak na stále efektivnější chod firem, „odřezávání" zbytečných výdajů a nutnost eliminace všeho, co se prakticky neodráží ve službě zákazníkovi.

Možná jste podobnou situaci zaznamenali ve své firmě také. Přišli jste na to, že investice do firemního chodu jsou velmi vysoké a začali jste šetřit na nákladech. Snížili jste výdaje na marketing, zrušili méně výdělečná oddělení, nebo jste snížili platy zaměstnancům. Tradiční problém jste tedy řešili tradičními a neoblíbenými způsoby aniž byste se zamýšleli nad tím, zda-li neexistují efektivnější a méně bolestivé kroky.


Viac

Lean production a interi management

3 men orange 512pxLean production čiže štíhla výroba a interi management, sú dva termíny, ktoré firmy v súčasnej dobe skloňujú čoraz častejšie. Dôvod? Tlak na stále efektívnejšie chod firiem, "odrezávanie" zbytočných výdavkov a nutnosť eliminácia všetkého, čo sa prakticky neodráža v službe zákazníkovi.Viac

ÚSPORA 10-30% NÁKLADŮ DÍKY 5S

5s prikladPojmy "štíhlá výroba" či "štíhlá kancelář" neznamenají nic jiného než zefektivnění práce a činností s ní souvisejících. A i když se s těmito iniciativami setkáváme spíše u větších firem, mohou z nich úspěšně profitovat i malé a střední firmy, či dokonce samotní jednotlivci.

 

 

Viac

Princípy štíhlej výroby (Lean) (3)

3 men orange 512px1. Porozumejte pojmu hodnoty z pohľadu zákazníka. Jedine to, čo zákazník považuje za hodnotu, je pre firmu dôležité.

2. Analyzujte tok hodnôt. Ako náhle rozumiete hodnote, ako ju chápe zákazník, je dôležité správne definovať hodnotové toky vo výrobnom procese. Opäť z pohľadu zákazníka. Určite kroky, ktoré hodnotu pridávajú. Ostatné musíte z procesu odstrániť.

3. Zaveďte plynulý tok. Všade tam, kde je to možné, zaveďte plynulý tok materiálu bez zbytočných medziskladov a rozpracovanej výroby.

Viac